top of page

👀 Батькам варто пильно стежити за гостротою зору своєї дитини

Зір вашої дитини – у небезпеці, якщо:

👉 Дитина читає книжки на відстані, ближчій за 25 см.

👉 Мружиться, коли дивиться на предмети, що знаходяться далеко.

👉 Стає малорухливою, часто спотикається або б’ється об кути.

👉 Скаржиться на часті головні болі.

👉 Стає неуважною.

👉 Знижується успішність у школі.


❗Таке може відбуватися, коли дитина не бачить того, що написано на дошці, але боїться про це сказати.


Ось основні правила для збереження зору:


1. Освітлення місця, де дитина працює над домашнім завданням, має бути подвійним: верхнє розсіяне освітлення і бічне ліве, яке спрямоване на зошит чи книжку, (у лівші - навпаки, щоб рука, яка пише, не затуляла зошит); при читанні книга повинна знаходитися на відстані 40 см від очей, не можна низько нахиляться над зошитом при письмі. Не можна читати у напівтемряві, але і занадто яскраве світло може втомити очі.


2. Важливо для хорошого зору і правильне харчування. Повноцінна їжа корисна не тільки для зору, а й для організму в цілому. А такі вітаміни, як А і Д, потрібні для гострого зору. Вітамін А можна отримати з моркви, абрикос, курячих яєць, морепродуктів, вершкового масла. Вітамін Д міститься в молоці та молочних продуктах, жирній рибі, яловичої печінки, ікрі. Однак, без жирів каротин, що міститься в помаранчевих продуктах, не засвоюється. Тому краще за все дати їх дитині їсти зі сметаною або оливковою олією.


3. Важливо регулярно виконувати вправи для очей. Такі прості вправи ефективні: рухи очима вниз-вгору і справа-наліво, кругові рухи очними яблуками, прикрити очі на 30 секунд, швидке кліпання (до 20 разів). Це зовсім прості вправи, але вони дуже ефективні. Робити таку гімнастику слід хоча б 2 рази в день.


4. У жодному разі не дозволяйте дитині читати лежачи або під час їжі.


5. Тривалість перебування перед екраном комп'ютера чи інших гаджетів не має перевищувати 20 хвилин на день для дітей 3-4 років і 30 хвилин для дітей 5-6 років (не частіше 1 разу на день). Для дітей 0-3 роки не рекомендовано перегляд контенту на гаджетах.


6. Для уникнення погіршення зору важливий правильний режим дня. Дитина обов’язково повинна багато рухатись, найкраще записати школярів у спортивні секції, для зору гарні такі види спорту як плавання, бадмінтон, теніс, волейбол та футбол. Ігри з м'ячем, що рухається, розвивають фокусування внутрішньоочного м’яза, адже під час гри потрібно весь час дивитись вдалину і близько.


7. Потрібно запам’ятати, що постійна робота за комп'ютером, тривале читання з монітору без перерви - все це призводить до порушення кровообігу в судинах очей, а при регулярних навантаженнях - і до порушення гостроти зору. Щоб уникнути подібної перенапруги, досить переводити погляд на інші предмети, бодай на кілька секунд.


8. Необхідно також регулярно відвідувати дитячого офтальмолога для профілактичних оглядів. Обстеження та вимір гостроти зору сімейний лікар має проводити щороку! А у разі необхідності скерувати до лікаря-окуліста.


Після початку навчання – регулярні огляди допоможуть вчасно виявити та коригувати будь-які зміни у стані зору.




Comments


bottom of page