У рамках додаткових заходів з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця у Львівській області зроблено 70 706 щеплень людям, які пропустили планову вакцинацію.
За п’ять місяців проведення додаткових заходів з імунізації населення проти кашлюку, дифтерії та правця (ДЗІ) в Україні щеплення отримали 890900 людей, які раніше пропустили планову вакцинацію відповідно до віку за календарем щеплень.
Кампанія демонструвала позитивну динаміку охоплення щепленнями протягом усього періоду проведення. Лише за листопад приріст становив 249 631 щеплення.
У рамках ДЗІ найактивніше дощеплювались діти віком від 1 року до 6 років 11 місяців 29 днів. Такі діти отримали 120 921 щеплення проти кашлюку, дифтерії та правця. Дітям віком від 7 до 17 років проведено 119 353 щеплення.
Серед дорослого населення проведено 640 195 щеплень. Усі вікові категорії включають лише людей, які пропустили планову вакцинацію відповідно до віку.
Прогнозується позитивна тенденція до подальшого охоплення щепленнями в цих категоріях населення, оскільки ті, хто отримали першу та другу дозу вакцини протягом п’яти місяців ДЗІ, мають продовжити курс вакцинації.
У Львівській області за п’ять місяців проведення ДЗІ зроблено 70 706 щеплень людям, які раніше пропустили планову вакцинацію відповідно до віку за календарем щеплень. Із них дітям віком від 1 року до 6 років 11 місяців 29 днів зроблено 13 829 щеплень проти кашлюку, дифтерії та правця. Дітям віком від 7 до 17 років проведено 20 607 щеплень. Серед дорослого населення проведено 36 270 щеплень.
Упродовж усього періоду здійснено 72 виїзні вакцинальні сесії у громади Львівської області.
Міністерство охорони здоров'я України ініціювало проведення ДЗІ в червні 2024 року через недостатнє охоплення щепленнями населення для досягнення епідеміологічного благополуччя.
За підсумками 2023 року рівень вакцинації проти дифтерії та правця серед українців був на 37% нижчим, ніж у країнах ЄС.
У 2023 році лише 83,4% дітей до року отримали щеплення відповідно до віку. Решта — попри забезпеченість медичних закладів вакцинами у повному обсязі, — пропустили щеплення.
Додатковими перешкодами для імунізації стали повномасштабне вторгнення російської федерації і міграція населення, втрата контакту між пацієнтами та сімейними лікарями, а також умисна дискредитація вакцинації, в тому числі з боку країни-агресора.
Впроваджували ДЗІ Центр громадського здоров’я України (ЦГЗ) і регіональні центри контролю та профілактики хвороб, – зокрема Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) за підтримки ВООЗ World Health Organization Ukraine та ЮНІСЕФ UNICEF.
Реалізація ДЗІ здійснювалася надавачами медичних послуг з імунопрофілактики на рівні кожного пункту щеплень.
Спільними зусиллями МОЗ, ЦГЗ, ЦКПХ та міжнародних партнерів проведено інформаційну кампанію щодо ДЗІ, організовано проведення щеплень, в тому числі і шляхом виїзних медичних мобільних бригад, і роз’яснювальної роботи з населенням щодо необхідності імунізації.
Завдяки цьому вдалося охопити щепленнями більшу частину громадян (57,2%), які пропустили планову вакцинацію.
Центр громадського здоров’я нагадує: вакцинація за Календарем профілактичних щеплень — безоплатна. Щоб отримати щеплення або вакцинувати свою дитину, зверніться до сімейного лікаря, терапевта або до найближчого закладу охорони здоров’я.
Якщо не пам’ятаєте, чи отримували ви коли-небудь щеплення проти дифтерії, кашлюку та правця, сімейний лікар складе для вас індивідуальний графік вакцинації.
Усі публікації в рамках інформаційної кампанії ДЗІ в соцмережах шукайте за тегом #АКДП
UNICEF Ukraine
Національний портал з імунізації
Comments