top of page

Вакцинація – єдиний надійний захист!

Лише кожна п'ята дитина на Львівщині вакцинована проти кору! Торік 79% (від запланованої кількості) дітей не отримали щеплення від цієї інфекції!

Як захистити дитину від кору?


Щеплення можна зробити безоплатно, для цього зверніться до сімейного лікаря або у ЦПМСД.

✔ 1 доза – у 12 місяців

✔ 2 доза – у 6 років

✅ Перевірте вакцинальний статус вашої дитини!

🛑 Якщо дитина пропустила щеплення – зверніться до лікаря!

🔴 Кір – це небезпека, якій можна запобігти. Вакцинація рятує життя

Якщо дитина контактувала з хворим на кір.

У разі контакту з хворим на кір негайно зверніться до лікаря.

Якщо дитина контактувала з хворим на кір, вона має отримати вакцинацію проти кору протягом перших 72 годин. У деяких випадках також показана екстрена профілактика шляхом введення імуноглобуліну.

Щеплення від кору може бути зроблене дорослій особі, яка контактувала з інфікованим, але якій у свій час, в дитинстві, не провели вакцинацію, а також якщо людина до цього ніколи не хворіла на кір.

Наразі через обмежену кількість вакцин для планових щеплень дітей дорослі можуть вакцинуватися від кору лише власним коштом. Вакцину можна придбати в аптечній мережі, а процедуру щеплення провести в медзакладі, де у вас підписано декларацію. Також можна записатись на щеплення до приватного медичного закладу.

Нещеплені дорослі мають отримати дві дози вакцини з мінімальним інтервалом 1 місяць між дозами (або принаймні одну дозу вакцини у випадку обмеженої кількості вакцини).

Колективний імунітет потрібен нам усім.

Віруси не знають кордонів. Однак навіть якщо кір завезено з іншої країни, то в середовищі, де рівень охоплення вакцинацією не нижчий за 98%, хвороба не буде поширюватися. Охоплення вакцинацією формує так званий колективний імунітет.

Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців – усіх разом і кожного зокрема – залежить від рівня охоплення щепленнями в країні.

➡️ Для формування колективного імунітету необхідно, щоб рівень вакцинації досягав 95-98% (на рівні громади, регіону та країни в цілому)

⚠️ На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання.

🔺Спалахи кору в Україні — циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Попередній спалах був у 2017–2019 роках. Тоді захворіло понад 110 тисяч людей.

Спалахи стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету. І чим більше нещеплених від кору людей — тим вищий ризик, що кір спалахне і ширитиметься у геометричній прогресії.

Через пандемію COVID-19 та повномасштабну війну понад дві з половиною сотні тисяч дітей не отримали вчасно планові щеплення проти кору відповідно до їхнього віку.

Від початку 2023 року кількість випадків кору почала зростати.

📊 20,95% дітей у Львівській області, які мали отримати щеплення проти кору у 2024 році, досі не вакциновані.

Серед основних причин:

🚫 Відмова батьків через релігійні переконання

🚫 Побоювання побічних ефектів

🚫 Перебування декларантів за межами України

🚫 Інтенсивні міграційні процеси

Такий показник свідчить про високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення.

З початку 2025 року в Львівській області зареєстровано 3 випадки (0,08 на 100 тисяч населення) захворювання на кір, з них 2 випадки серед дітей.

Comments


bottom of page