Це чудовий інструмент, який дозволить тобі підготуватися до процесу, продумати основні кроки та врахувати потенційні ризики.
Маємо кілька підказок для твого ефективного планування:
➡ Признач дату відмови від куріння. В ідеалі — протягом двох наступних тижнів, аби мати достатньо часу на підготовку й водночас не відкладати це надовго.
➡ Повідом родину та друзів про своє рішення — кидати курити простіше з підтримкою.
➡ Сформулюй та запиши причини, чому ти хочеш кинути курити. Наприклад, турбота про власне здоров’я та здоров’я рідних, фінансові заощадження, бажання змінити стиль життя. У кожного свої причини, тож важливо час від часу повертатися до них й нагадувати собі, навіщо тобі це все.
➡ Склади перелік ситуацій, коли ти зазвичай куриш, — це допоможе тобі уникати їх надалі.
➡ Позбався усіх нагадувань про куріння. Викинь з дому, машини та робочого місця усі сигарети, запальнички, попільнички. Також варто випрати одяг, щоб позбавитися запаху тютюнового диму.
➡ Подумай про нагороди для себе за певні досягнення. Протримався без сигарет місяць? Похвали себе за це невеличким презентом.
➡ Кидай курити з допомогою. Спробуй групові заняття або консультацію спеціаліста. У разі потреби лікар може призначити нікотинозамісну терапію, яка також є ефективним методом відмови.
Шукай більше деталей, як скласти свій план відмови від куріння, тут: https://stopsmoking.org.ua/section/plan-pripinennia-kurinnia
І пам’ятай: у тебе все вийде!
Comments