Фахівці ДУ «Львівський ОЦКПХ МОЗ України» сьогодні у Всесвітній день боротьби з поліомієлітом говорили про це з медиками, пацієнтами та відвідувачами амбулаторії сімейної медицини КНП «1-а міська поліклініка м. Львова», поліклінічного відділення КНП «Львівське ТМО 2» ВП «4-а Лікарня» та КНП ЛОР «Львівська обласна інфекційна лікарня».
Поліомієліт — це високоінфекційне захворювання, яке спричиняє поліовірус. Збудник поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше - інфіковані руки, воду та їжу.
У 70% випадків захворювання протікає безсимптомно. Проте його носій становить небезпеку для інших людей зі слабшим імунітетом.
У 25% випадків поліо має симптоми, що нагадують грип (гарячка, головний біль, нудота, біль у животі).
Поліовірус може спричинити повний параліч, що може розвинутися за кілька годин та призвести до постійної інвалідності та смерті.
2–10 % людей, які страждають паралічем від поліовірусної інфекції, помирають, оскільки вірус вражає дихальні м’язи.
Після одужання може розвиватися пост-поліомієлітний синдром: діти, які, здається, повністю вилікувалися, можуть відчувати нові м’язові болі, слабкість або параліч у дорослому віці, через десятки років після первинного захворювання.
Єдиний спосіб убезпечитися від наслідків хвороби - це вакцинація, оскільки специфічного лікування не існує.
Згідно з Календарем профілактичних щеплень України, дітей вакцинують у 2, 4, 6, 18 місяців, у 6 та 14 років. Після вакцинації імунітет до поліомієліту зберігається до кінця життя.
Якщо Ваша дитина не щеплена - зателефонуйте своєму сімейному лікарю або педіатру та заплануйте проведення щеплень проти поліомієліту!!! Це збереже здоров’я та життя Вашій дитині!
Comments