ВООЗ зазначає, що «немає здоров’я без психічного здоров’я» (WHO, 1954) та визначає його як «стан добробуту, в якому людина здатна реалізовувати свій потенціал, долати щоденні стреси, ефективно й плідно працювати та робити внесок в життя своєї спільноти».
У контексті наших реалій в Україні, турбота про психічне здоров’я є не лише важливим аспектом особистого благополуччя, але й соціальною необхідністю. В умовах війни, тривог та постійної невизначеності, підтримка ментального здоров’я стає запорукою здатності долати труднощі, зберігати функціональність і продуктивність, а також підтримувати тих, хто поруч.
Ділимося з вами кількома порадами щодо того як собі допомагати самотужки:
1. Практика усвідомленості (майндфулнес): допомагає знизити рівень тривожності, сприяє зосередженню на теперішньому моменті та емоційній стабільності.
2. Фізична активність: регулярні тренування, навіть прогулянки позитивно впливають на емоційний стан та знижують рівень стресу.
3. Спілкування з близькими: підтримка соціальних контактів допомагає отримати емоційну підтримку та зменшити відчуття ізоляції, так ви відчуватимете, що проживаєте цей досвід не одні.
4. Обмеження споживання новин: постійне споживання негативної інформації може викликати тривогу та стрес, тому важливо дозувати інформаційний потік, а також фільтрувати та перевіряти прочитану інформацію на достовірність.
5. Пошук професійної допомоги: звернення до психологів або психотерапевтів є важливим кроком для тих, хто відчуває потребу в глибшій підтримці.
У цей день ми закликаємо кожного замислитися над своїм ментальним станом, приділяти увагу собі та своїм близьким, адже лише здорове суспільство може будувати здорове майбутнє.
Детальніше можете ознайомитись з матеріалами тут:
1. Інформація щодо психічного здоров'я в контексті війни та стресу: https://www.mh4u.in.ua/psyhichne-zdorovya-pid-chas-vijny/
3. Проєкт Ментальне здоровʼя для України: https://www.mh4u.in.ua/about/
Comentários