top of page

Сучасні підходи до епідеміологічного нагляду за стічними водами

В Ужгороді відбувся семінар «Основи епідеміологічного нагляду за стічними водами», в якому взяли участь лікарі Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб: лікар-вірусолог Уляна Романюк та завідувач відділу моніторингу та реагування на небезпеки Ірина Куліш.



Під час заходу розглянули такі теми:

▪міжнародні та національні практики епідеміологічного нагляду за стічними водами;

▪використання інформаційних систем для моніторингу;

▪регіональний досвід впровадження нагляду;

▪ключові положення Наказу МОЗ №1701 від 7 жовтня 2024 року "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо здійснення спостереження за динамікою вмісту збудників інфекційних хвороб в стічних водах, що утворилися в процесі господарсько-побутової діяльності";

▪методики лабораторних досліджень;

▪значення секвенування для ідентифікації патогенів і контролю епідеміологічної ситуації.

Фахівці нашого Центру ділилися власним досвідом щодо впровадження проєкту з моніторингу стічних вод на виявлення SARS-Cov-2 і грипу на Львівщині.

Ознайомили з результатами проведених лабораторних досліджень на вміст патогенів у стічних водах.

Дякуємо проєкту PATH, USAID Ukraine - USAID Україна, Центр громадського здоров’я України за постійну допомогу та супровід у реалізації даного проєкту.

ℹ️ Нагадаємо, на Львівщині з 2022 року фахівці Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб досліджують стічні води на наявність вірусу, що спричиняє Covid-19. Результати епіднагляду за вмістом SARS-CoV-2 в господарсько-побутових стічних водах дають можливість спрогнозувати ситуацію з поширенням вірусу на кілька тижнів наперед.


Comentários


bottom of page