top of page

Чим раніше ви кинете курити, тим краще для вашого здоров’я, і це дає можливість прожити довше

Тютюнопалíння (або куріння) — набута шкідлива звичка вдихання диму тліючого висушеного листя тютюну. Найвагомішим компонентом тютюнового диму є нікотин.

 Регулярне вживання нікотину викликає тютюнову залежність. Тривале і часте паління тютюну завдає значної шкоди здоров'ю курців, та людей, які їх оточуючих і не курять.

Чим раніше ви кинете курити, тим краще для вашого здоров’я, і це дає можливість прожити довше.

Щороку внаслідок куріння помирає майже 7 мільйонів людей у всьому світі. Понад 6 мільйонів із них – це курці або колишні курці, а 890 тисяч – люди, які є пасивними курцями.

Загроза виникненню серцево-судинних, легеневих, онкологічних захворювань, безпліддя та імпотенції.

Після відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуватися.

Протягом 2-х років у вас значно зменшиться ризик розвитку ішемічної хвороби серця. А через 15 років ризик серцево-судинних захворювань знизиться до рівня некурця. Тому, чим раніше ви відмовитесь від куріння, тим краще.

Збереження коштів, оскільки цигарки коштують не мало, краще за ці кошти купити корисні продукти, які містять вітаміни та корисні поживні речовини для життєдіяльності людини.

Електронні сигарети не допомагають кинути курити, використання електронних сигарет може сприяти підвищенню інтенсивності куріння.

Не шукайте легких шляхів кинути курити. Найкращий спосіб зробити – відмовитися від куріння взагалі.

Пасивне куріння є також небезпечним. Тютюновий дим, який видихається курцем, містить багато токсичних речовин, які викликають різні хвороби - від серцево-судинних до онкологічних. Захистіть та збережіть здоров'я своїх дітей та близьких.

Відмова від куріння– це процес, який потребує певних зусиль та часу.

Потрібно створити свій власний план відмови від куріння, наприклад :

1. Призначити дату відмови від куріння протягом двох наступних тижнів.

2. Повідомити близьких, про те, що кидаєте курити (з підтримкою найближчих це зробити легше).

3. Сформулюйте та запишіть причини відмови від куріння.

4. Викиньте з дому, авто та робочого місця усі тютюнові вироби, запальнички, попільнички. Натомість, у ті місця, де раніше зберігали сигарети, можна покласти льодяники, соломинки, нікотинові пластирі (якщо у вас високий ступінь залежності) тощо.

5. Подумайте про невеличкі заохочення для себе за певні досягнення (наприклад, коли ти протримався/лась без сигарет тиждень тощо).

Більше інформації – за посиланням: https://stopsmoking.org.ua/  

 з цього джерела

Comments


bottom of page