top of page

Чому важливо дбати про захист своїх рідних від інфекційних хвороб



У літньому віці вакцинація є необхідною, адже з віком імунітет слабшає, що збільшує ризик інфекційних захворювань.


Крім того, у людей похилого віку часто є хронічні захворювання, які роблять їх більш вразливими до інфекцій і ускладнень.

Вакцинація допомагає знизити ризики важкого перебігу хвороб і підтримати здоров'я на належному рівні.



Від яких інфекцій варто щепитися?

 Грип

Літнім людям рекомендується вакцинуватися від грипу щороку, бажано на початку осені — у вересні або жовтні.

Оскільки віруси грипу постійно змінюються, щорічна вакцинація забезпечує захист від актуальних штамів. Якщо осінній період пропущений, щеплення можна зробити й пізніше.

Вакцинація від грипу є рекомендованою, тобто вакцину можна придбати власним коштом. Ваш сімейний лікар пояснить як зробити щеплення від грипу.

 Covid-19

Згідно з даними CDC, для повністю вакцинованих від COVID-19 осіб віком 65+ ризик госпіталізації внаслідок захворювання знижується на 94%.

Згідно з оновленими рекомендаціями МОЗ, особи понад 60 років є групою високого ризику стосовно тяжкого перебігу COVID-19, тож їм рекомендовано отримати додаткову бустерну дозу, якщо від попередньої введеної дози минуло 6 місяців і більше (при цьому неважливо, якою за рахунком буде ця доза). Вакцинація від COVID-19 забезпечується державою й може бути проведена в будь-якому пункті щеплень вакцинації від COVID-19.

 Пневмококова інфекція

Вакцинація рекомендується перед плановими медичними процедурами для зниження ризику інфекцій.

Вакцинація рекомендована напередодні сезону грипу, оскільки респіраторні інфекції, такі як грип, можуть підвищувати ризик пневмококових ускладнень.

Вакцина проти пневмококової інфекції входить до числа рекомендованих, тож її можна придбати за власні кошти. Щоб спланувати цю вакцинацію, зверніться до сімейного лікаря.

 Дифтерія та правець

Літні люди можуть частіше зазнавати травм, наприклад, падінь, чи травмування під час роботи в городі.

Якщо літня людина не отримувала ревакцинацію проти правця протягом тривалого часу (більше 10 років), її захист може бути недостатнім. При отриманні травми варто ревакцинуватись, якщо з моменту останньої вакцинації минуло більше 5 років.

Вакцинація від цих інфекцій є безоплатною.

Щоб отримати вакцину АДП-М, зверніться до сімейного лікаря.

Зверніть увагу! АДП-М є безкоштовною для дорослих кожні 10 років без обмеження віку.

Якщо в родині літньої людини є немовлята, то вона може ревакцинуватися вакциною АаКДП-М (Бустрикс) не лише проти дифтерії та правця, а й проти кашлюку, аби зменшити ризик інфікування та передачі захворювання маленькій дитині, для якої ця інфекція може бути смертельно небезпечною.

Подбайте про своїх рідних! Вакцинація – безпечна та ефективна! Хвороби – підступні і можуть забрати життя!




Comments


bottom of page